Skip to content

Struktura ledního hokeje v USA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Struktura ledního hokeje ve Spojených státech zahrnuje prvky z tradiční americké atletiky na středních a vysokých školách, přidružených a nezávislých menších lig, jedinečných „hlavních juniorských“ lig, jakož i dalších různých amatérských juniorských a mládežnických hokejových lig. Hierarchie systému ligy ledního hokeje tvoří pyramidu s mnoha regionálními menšími a rozvojovými ligami tvořícími základ pyramidy a lineárním postupem přes profesionální menší ligy vedoucí k National Hockey League na vrcholu pyramidy.

 

Národní hokejová liga (NHL) je široce považována za přední profesionální hokejovou ligu na světě s nejlepšími hráči z mnoha zemí, které se účastní ligy.

 

Vysokoškolský hokej je lední hokej, který se hraje mezi vysokými školami s týmy složenými ze zapsaných studentů. Ve Spojených státech se univerzitní hokej hraje mezi vysokými školami a univerzitami s konkurenční strukturou řízení zřízenou National Collegiate Athletic Association (NCAA). NCAA má v současné době tři divize pro lední hokej, Division I, Division II a Division III. Ze tří divizí pouze divize I a divize III mají šampionát sponzorovaný NCAA. Nejvyšší úroveň NCAA, divize I, má 59 týmů v šesti konferencích: Atlantic Hockey, Big Ten, ECAC Hockey, Hockey East, National Collegiate Hockey Conference a Western Collegiate Hockey Association. Mistrovství NCAA divize I je 16-týmový turnaj s jednou eliminací, rozdělený do čtyř regionálních turnajů se 4 týmy. Vítěz každého regionu postupuje do Frozen Four, kde se utká o mistrovství titul. V hokejové divizi III je 74 programů na 9 konferencích. Současný formát národního šampionátu divize III je 11-tým s jedním vyřazením.

 

Juniorský hokej hrají sportovci mezi 16 a 20 lety. Ligy jsou normálně organizovány na základě franšízového systému a mohou hrát mnohem více her, než se běžně hrají na střední nebo vysoké škole. Hlavní juniorský hokej je organizován do tří lig provozovaných kanadskou hokejovou ligou: Ontario Hockey League, Western Hockey League a Quebec Major Junior Hockey League. Většina z těchto týmů je v Kanadě, ale existovaly také týmy v amerických státech New York, Maine, Michigan, Oregon, Pennsylvania a Washington. Hlavní juniorští hráči ztrácejí nárok na NCAA, protože mají agenty, podepisují smlouvy a dostávají stipendia. Dvě ligy schválené pro americký hokej se sídlem ve Spojených státech, Tier I United States Hockey League (USHL) a Tier II North American Hockey League (NAHL), jsou provozovány podobným způsobem jako kanadské juniorské týmy A, aby hráčů, aby si udrželi způsobilost NCAA.