Skip to content

Rozdíl mezi NCAA, NAIA, NJCAA, NCCAA, CCCAA & USCAA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

V USA je okolo 3000 univerzit/vysokých škol na různých místech, různých akademických úrovních, sportu a nákladů.
Nejlepší sportovci obvykle jdou do NCAA divize 1 a většina lidí, kteří se stanou profesionály, pochází z této divize, ale to neznamená, že sportovní úroveň je v jiných divizích nižší a rozhodně to neznamená, že nemůžete hrát profesionálně. Pokud budete podávat dobrý výkony, budete vidět.

NCAA – National Collegiate Athletic Association

https://www.ncaa.com/ 

NCAA je nezisková organizace řízená členstvím, která chrání blaho studentů a sportovců. Většina členů NCAA je z univerzit a vysokých škol. NCAA pracuje na tom, aby pomohla více než 460,000 sportovcům uspět akademicky, sportovně a profesionálně. NCAA je největší univerzitní sportovní řídící orgán na světě.

3 divize NCAA:

Divize I, Divize II a Divize III. Každá z těchto divizí má své vlastní sportovní a akademické požadavky. Faktory, které určují tyto požadavky, jsou počty přihlášených, finanční dostupnost pro sporty, počet sportů v instituci a počet odehraných turnajů/her. Divize 1 a 2 mají atletická stipendia a divize 3 nenabízí atletická stipendia. Divize 1 má největší počet institucí a také nabízí největší stipendia v rámci všech 3 divizí.

NAIA – Národní asociace meziuniverzitní atletiky

https://www.naia.org/landing/index 

Každý rok soutěží s NAIA více než 65,000 sportovců ve 13 sportech, kteří soutěží v přibližně 26 národních šampionátech. Asi 600 milionů dolarů má NAIA k dispozici na atletická stipendia mezi všemi jejími členskými vysokými školami a univerzitami. Instituce NAIA se značně liší v maximální nabídce stipendia, kterou může sportovec získat, a limit stipendia je stanoven univerzitou / vysokou školou. NAIA je podobná NCAA, ale hlavním rozdílem je, že NAIA má méně omezení.

NJCAA – National Junior College Athletics Association

https://www.njcaa.org/landing/index 

NJCAA má nejmenší omezení z NCAA a NAIA. Instituce NJCAA jsou dvouleté programy, což znamená, že sportovec musí po dvou letech přestoupit. Instituce NJCAA nabízejí různé množství stipendií a limity stipendií jsou stanoveny vysokými školami.

CCCAA – California Community College Athletic Association

https://www.cccaasports.org/landing/index 

California Community College Athletic Association je nedílnou součástí rozsáhlého systému komunitních škol v Kalifornii. Jak je schváleno státní legislativou, vzdělávací kodex poskytuje CCCAA příležitost a pravomoc stanovit pravidla a předpisy pro správu atletických aktivit téměř 25,000 studentských sportovců ve státě. CCCAA nabízí pouze akademická stipendia.

USCAA – United States Collegiate Athletic Association

https://www.theuscaa.com/landing/index 

USCAA je národní řídící orgán, který poskytuje kvalitní meziuniverzitní atletické soutěže na národní úrovni. USCAA existuje proto, aby poskytovala malým školám příležitost soutěžit s podobnými institucemi co do velikosti a zdrojů pro národní šampionáty a uznání studentů a sportovců. Poskytováním jedinečných služeb malým školám umožňuje USCAA svým členům příležitost zlepšit své náborové schopnosti prostřednictvím konzistentnějšího národního uznání a rovných podmínek pro soutěž po sezóně. Škola USCAA může mít duální příslušnost v rámci NAIA, NCAA D2 nebo NCCAA.

NCCAA – National Christian College Athletic Association

https://thenccaa.org/ 

National Christian College Athletic Association je sdružení vysokých škol zaměřených na Krista, jejichž posláním je využívat atletické soutěže jako nedílnou součást vzdělávání, evangelizace a povzbuzování. NCCAA má 94 členských škol, přes 17 000 studentů-atletů, 24 mistrovských sportů a duální pobočky v rámci NAIA a NCAA (D2 & D3).